Ką reikia žinoti projektuojant lentynas?

Knygų lentynos projektuojamos 250 mm aukščio. Jei turite albumų arba segtuvų, tuomet reikia 350 mm. Knygoms užtenka 350 mm gylio. Kadangi knygos yra sunkios, tai nerekomenduojama ilgesnė nei 600 mm lentyna.

Lentynos drabužiams įprastai projektuojamos 600 mm pločio. Gylis taip pat gali būti 600 mm, bet ne mažiau nei 300 mm.

Svetainės baldo lentynos dažniausiai planuojamos pagal grožį, bet jei galvojama statyti kokią aparatūrą, reikia atsižvelgti į jos matmenis.

Naudingi patarimai renkantis baldo medžiagas

Kokius fasadus pasirinkti, priklauso ir nuo viso bendro interjero, ir nuo Jūsų fantazijos. Ten, kur yra laisvos vietos, praktiškiau naudoti atidaromas duris.

Didesnių baldų spalvas rekomenduojama pasirinkti neutralesnes, o jei norisi ryškesnių spalvų, jas palikti dekorams ir mažesnėms detalėms. Tarkim, lentynos gali būti neutralios spalvos, o briaunos ryškesnės, derinant prie kitų interjero detalių. Šiuo metu labai madinga itin matinė tekstūra, švelnus paviršius, kuris labai gražiai dera su medžio tekstūra.

Labai priklauso, kiek madingas esate. Kapsulinės spintos principą taikančiam asmeniui gali užtekti ir 1200–1400 mm ilgio spintos visiems drabužiams laikyti. O jei mada yra svarbu, tuomet verta suplanuoti didelę drabužinę, kur visus drabužius matysite iš karto ir nereikės darinėti durelių.

Svetainės baldai: TV baldas, komoda arba indauja, valgomojo stalas. Spintelė po televizoriumi žema, ilga, su kojelėmis arba pakabinama, 400 mm gylio, 500 mm aukščio. Šis baldas gali būti įdomesnės formos, spalvos, kad papuoštų svetainę. Jo funkcija –susidėti televizoriui skirtus priedus. Visi baldai turi derėti tarpusavyje.

5 taisyklės kuriant drabužinės erdvę

1. Gerai peržiūrėti savo garderobą ir nuspręsti, kiek kokio tipo drabužių turite. Preliminariai paplanuoti, kiek vietos reikės kabinamiems drabužiams, kiek stalčiams ir lentynoms. Jei drabužinėje bus laikomi batai, taip pat palikti vietos, atsižvelgiant, ar laikomi dėžutėse, ar atvirai.

2. Įvertinti, kiek turite kabinamų ilgų drabužių. Ilgiems drabužiams reikia apie 1700 mm aukščio. Ir kartelė tvirtinama apie 2 metrų aukštyje (verta pasitikrinti pagal savo ūgį ištiesus ranką). Trumpiems kabinamiems drabužiams (marškiniams ir pan.) reikia apie 900–1000 mm aukščio.

3. Stalčiai neaukšti, 2–3 – kojinėms ir apatiniams. Reikėtų aukštesnių stalčių arba lentynų kitiems lankstomiems drabužiams.

4. Jei drabužinėje laikysite batus, tai nesezoninius verta sandėliuoti pačiame viršuje dėžutėse, o sezoniniams batams pasirinkti specialius batų stalčius.

5. Svarbus geras apšvietimas. Virš kabyklų patartina įrengti LED apšvietimą, kuris gali įsijungti jums įėjus į drabužinę, arba, jei tai spinta, – atidarius dureles.

Kaip kurti svetainės erdvę?

Svetainė yra pagrindinė erdvė, kur praleidžiate daugiausia laiko, todėl norisi susikurti jaukiausią ir gražiausią erdvę. Jei svetainė įrengta kartu su virtuve, tuomet svetainės baldus verta derinti atsižvelgiant į virtuvės dizainą. Jei svetainėje virtuvės nėra, tuomet baldus reikėtų derinti tarpusavyje. TV baldas, kavos staliukas ir, jei yra, indauja turėtų turėti panašių detalių, bet nebūtinai atrodyti vienodai.

Kaip sukurti žaismingą ir jaukią vaikų kambario erdvę?

Kuriant vaiko kambarį, reikia nepamiršti jų norų, bet įvertinti, kad vaikų norai dažnai keičiasi. Pasirinkti šviesius, įvairaus amžiaus vaikams tinkančius patogius baldus. Jeigu yra galimybė, lovą planuoti platesnę, darbo stalą ilgesnį, daiktų pasidėjimo vieta turi būti lengvai pasiekiama. Pora nedidelių baldų, tarkim, mažas staliukas ar baldas su stalčiais, suteiktų jaukumo, keičiant jų vietą kambaryje pagal nuotaiką.

Prieškambario baldų planavimas

Prieškambario balduose labai svarbu, kad visi (ir jau kiek ūgtelėję) šeimos nariai pasiektų pasikabinti paltus ir striukes, turėtų savo erdvę šalikams ir pirštinėms bei batams susidėti. Puiku, jei prieškambaris platus ir telpa įprasto gylio (600 mm) spinta, tuomet už durelių sukabinti paltai atrodys tvarkingiau. Tačiau jei yra labai siauras koridorius, reikia daryti kabliukus, ir kabinti tik sezonines striukes. Prieškambario baldo apačioje patogu įrengti stalčius ar atverčiamas dureles batams, o virš jų – kabyklas. Šalia – lentynos ar stalčiai kitiems aksesuarams.

Idėjos kambario pertvaroms iš baldų

Pertvara iš baldų puikiai tinka norint patalpą skirstyti zonomis, bet jos vizualiai nesumažinti. Atvira knygų lentyna (iki lubų arba mažesnė) gali būti funkcionali pertvara. Svetainės patalpą gali dalyti konsolė už sofos, miegamojo spinta gali skirti kambario, drabužinės ir miegamojo erdves, o spintos nugara gali tarnauti kaip lovos galvūgalis. Vaikų kambariuose mobilios pertvaros, skirtos piešti, taip pat gali puikiai suskirstyti miego ir žaidimų erdves.

Kaip išnaudoti erdvę po laiptais
Erdvė po laiptais gali būti puiki daiktų sandėliavimo vieta, taip pat spinta valymo reikmenims susidėti arba augintinių erdvė. Jei patalpa yra prie įėjimo, tuomet taupant vietą čia tiktų lauko drabužių bei batų spinta. Durelės gali būti varstomos, taip pat galima įrengti ištraukiamus konteinerius ar stalčius, priklauso, kokiame aukštyje yra ta erdvės dalis. Žemiausioje dalyje rekomenduojami stalčiai, o aukščiausioje – durelės.
Ar galima sukurti laiptus iš baldų? Ką reikia žinoti?
Laiptus galima sukurti iš baldų, tačiau baldai nėra tokie tvirti kaip įprasta laiptų konstrukcija, todėl aukštų ir plačių laiptų iš baldų nepadarysime. Iš baldų laiptai gali būti kaip palipimas į dviaukštę vaiko lovytę ar antresolę, o išnaudojant erdvę po kiekviena pakopa gali būti stalčius.
Baldai pastogėje – kaip efektyviai išnaudoti erdvę?

Pastogės baldus suprojektuoti tikriausiai yra sunkiausia. Reikia įvertinti visus šlaitus ir paplanuoti specifinę baldo konstrukciją. Baldų pasirinkimas labai priklauso nuo šlaito statumo ir patalpos išdėstymo. Jei šlaitas yra labai nuožulnus, tuomet jums reikia gilesnio baldo, prie kurio galėtumėte prieiti visus ūgiu. O jei baldas išeina labai gilus, tuomet priekyje galima daryti kabyklas, o už jų – dar lentynų, kad praskleidus drabužius galėtumėte pasiekti rečiau naudojamus daiktus ar drabužius. Pastogėje reikia atkreipti dėmesį į durelių varstymą, kad nekliūtų už šlaito.

Daugiafunkciai baldai nedidelėms gyvenamosioms erdvėms.

Nedidelėms erdvėms reikia ypač kūrybiškų sprendimų. Jei netelpa įprasta lova ir nesinori miegoti ant sofos, lovą galima daryti pakeliamą ir dienos metu ji atrodys kaip spinta. Sulankstomas stalas visuomet puiki idėja: ar tai būtų valgomasis ar rašomasis. Jis gali būti tvirtinamas prie sienos, o nenaudojamas gali tarnauti kaip veidrodis; taip pat atlenkiama gali būti viena vidurinė indaujos dalis, kuri puikiai tiks rašomajam stalui, o uždarius viduje – vieta kompiuteriui. Nedidelėse erdvėse reikėtų vengti smulkių daiktų, atvirų lentynų, nes jie kuria didesnį chaosą, todėl uždari baldai atrodys švariau ir tvarkingiau, tai gali vizualiai padidinti patalpą. Nedidelė knygų lentyna vakare gali virsti šviestuvu, o kavos staliukas – daiktadėže.

Nemokama konsultacija telefonu

Jei kyla klausimų dėl baldo projektavimo mes mielai Jums padėsime. Susisiekite su mumis telefonu ir mūsų konsultantai atsakys visus Jums iškilusius klausimus!

+370 664 44544
Susiprojektuokite savo baldą!
Pradėti dabar >